Sıkça sorulan sorular

Sıkça sorulan sorular :

 

1 - Anaokuluna başlamak için hangi yaş uygundur?

3 - 6 yaş dönemi çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli dönemdir. Çocuklar öncelikle gelişimlerinin bir özelliği olarak sosyalleşmek, başka çocuklarla bir arada olmak ihtiyacındadırlar. Ayrıca bu yaşlarda çocuğa kendine olan özgüveninin, kendini ifade etme kabiliyetinin kazandırılması lazımdır. Kreşler ve Anaokulları çocukların paylaşma, bir arada olma, birlikte hareket edebilme ve oyun oynama ihtiyacını karşılarlar. Becerileri ve zihinsel kapasiteleri birbirine denk olan yaşıtlarıyla bir arada olmak çocukların yaşayarak öğrenmelerini sağlar ve sosyal paylaşımın öğrenilmesinde etkilidir. Bu nedenle de anaokulu ve Kreşlerde çocukların bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimlerini ve dil gelişimlerini destekleyici programlar uygulanır. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen bu programlar çocukların keyifle ve ilgilerini çekebilecek şekilde tatbik ettirilir.

2 - Kararsızım, tam olarak emin olamıyorum. Ya çocuğum kayıttan sonra Okula gitmek istemezse?

Okulumuzda yapacağınız ön görüşme sonrasında kullanabileceğiniz 3 gün ücretsiz deneme süreniz vardır.

Çocuğunuz yaşına uygun sınıfta, öğretmen gözetiminde, etkinlik yaparken, oyun oynarken, Çocuk Gelişimci Öğretmenlerimizle çocuğun okula uyumu konusunda istişareler yapılır.

3 - Hangi saatler arasında okulda kalıyorlar? işten geç çıkıyorum, geç saate kadar kalabilir mi?

Okulumuz Mesaiye erken giden velilerimiz düşünülerek, sabah 07.30’da Nöbetçi Öğretmenimiz tarafından açılarak öğrenci kabulüne başlanır. Servisimiz; çocuklarınızı saat 9:00’da kurumumuzda olacak şekilde evlerinizde rehber öğretmenlerimizle alır kuruma getirir, akşam 16:00-16.30’da yine rehber öğretmenlerimizle evlerinize götürerek ailelerimize teslim eder. Ancak çalışan ve iş sebebiyle geç kalacak velilerimiz için Aile Destek Programı uygulamaktayız. Ailelerin kendilerinin aldıkları çocuklar Nöbetçi Öğretmenimiz gözetiminde saat 17.30 a kadar okulda kalabilmektedir.

4 - Okul ücreti ne kadar ? Nasıl ödeniyor?

Okulumuzu ziyaret etmeden, bizler ve okulumuz hakkında bilgi sahibi olmadan, çocuğunuzu hangi şartlar altında nasıl bir okula yollayacağınız konusunda bir fikir sahibi olmadan sizlere bir fiyat vermenin çok doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bu imkânlarla hizmet ve eğitim veren okullar ve Kreşler kıyaslandığında uygun bir fiyat politikası uygulamaktayız. Her yıl Valilik nezdinde toplanan Fiyat komisyonunca belirlenen fiyatlar doğrultusunda uygun bir ücret almaktayız.

Kurumumuzda Öğrenci aidatları kayıt gününden başlayarak Aylık olarak her ayın 1-10’u arasında peşin (Nakit) olarak tahsil edilmektedir. Ödemeler eğitim alınacak ay içindir.

5- Çocuğumu Okula göndermediğim günler ücretten düşülüyor mu.?

Resmi tatil günleri ile çocuğun hastalık nedeniyle gelemediği günler ve  velinin  kendi isteğiyle okula göndermediği günler ücretten düşülmez. Ancak bir ay içinde 20 gün veya 1 ay gibi ara vermesi gereken çocuklar için, önceden idareye bilgi vermek sureti ile ücret alınmaz.  

6 - Branş dersleri var mı? Bu dersler için ayrıca ücret ödeyecek miyim?

Etkinlik Programlarımız; anaokulları müfredatı takip edilerek, yardımcı kaynak kitap olarak ta her yaş grubuna göre hazırlanan “Çamlıca Eğitim Setleri” ile verilmektedir. Bu setin ücreti veli tarafından karşılanmakta, Extra olarak çocuklarımıza Temel İngilizce Eğitimi ve Bilgisayar dersleri verilmektedir. Bunun için Velilerden Ek ücret alınmamaktadır. Tüm Kurumlarımızda yaş gruplarına göre Temel Dini Eğitim verilmektedir.

7 - Okullarda genelde alınan kırtasiye ücreti kreşinizde de alınıyor mu?

Kreşimizde, çocuklarımızın etkinliklerinde kullanacakları “Eğitim seti” nin ücreti ve çocuklarımızın etkinliklerde kullanacakları tüm kırtasiye giderleri velilerimize aittir.

8 - Okulumuzda beslenme nasıl yapılıyor? 
Okulumuzda beslenme:

Tam gün Eğitime devam eden Öğrencilere;

* Sabah kahvaltısı

* Öğle Yemeği

* İkindi Kahvaltısı şeklindedir.

Görüşe açık bir biçimde tasarlanmış mutfağımızda kahvaltı ve yemeklerimiz Usta aşçımız tarafından günlük listemize göre hazırlanıp pişirilmektedir.

Sabah Kahvaltısı her gün için farklı kahvaltı şeklindedir ve Aylık yemek programında yayınlanmaktadır.

Öğle yemeği her ay internet sitemizde yayınlanan yemek programını takiben günlük pişmektedir. Yemek programı mevsim şartları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

İkindi Kahvaltısı aynı şekilde aylık yemek programı içinde belirtildiği düzenle okulumuzda hazırlanan yiyeceklerle verilmektedir. 

Yarım gün devam eden öğrencilerde ise Sabahçılar için Saat 09:30’da Sabah Kahvaltısı ve Öğlenciler için Saat 14:30-15:00’te İkindi kahvaltısı şeklinde verilmektedir.

9 - Çocuğum küçük. Öğlen uykusu uyuyor. Kreşde de uyuyabilecek mi?

Çocuklarımızda uyumak isteyenler öğle yemeğinden sonra saat 12.30 -14.30 arasında öğretmenlerinin gözetiminde uyumaktadırlar. Uyku alışkanlığı olmayan çocuklar için zorlayıcı uyku programı uygulanmaz, onlar programdaki etkinliğe devam ederler.

10 - Öğretmenler nereden mezun? Deneyimli mi?

Öğretmenlerimiz Üniversite ve Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi Bölümü mezunlarından seçilmiştir.

Çocuk sevgisi olan, güler yüzlü, gün boyu dinamik çalışabilen, tecrübeli adaylar içerisinden denemeler yaptıktan sonra seçilir. Kurum içi eğitimlerle sürekli desteklenen öğretmenlerimiz, çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmeleri için gün boyu enerjilerinden ve neşelerinden bir şey kaybetmeden onlarla birlikte olmaktadırlar.

11 - Sınıflarınız kaç kişilik? Yaş gruplarına göre ayrılıyor mu?

Okulumuzda Etkinlik Odalarımız yaş gruplarına göre ayrılır ve 10-13 kişilik gruplar halinde Değerler eğitimi (Dini Eğitim) 20 kişilik gruplar halinde de Okul öncesi etkinlik yapacak şekilde tasarlanmıştır.

12 - Okulunuzda çocukların rahatça oynayabileceği açık alanlar var mı?

Okulumuzda çocukların rahatça oynayabilecekleri çeşitli oyuncaklarla dizayn edilmiş Oyun odası bulunmakta, ayrıca bahçemizde oynayabilecekleri oyun parkı bulunmaktadır. Öğretmenleri nezaretinde müsait hava şartlarında bahçemizde değişik etkinlikler yapma ve parkta oynama imkanı bulunmaktadır.

13 - Servisiniz var mı?

Anlaşmalı bir firma aracılığıyla bütün semtlere ulaşım sağlayan her şubemizde 2'şer adet servisimiz vardır.

Servisimiz Belediyenin belirlediği taban servis fiyatlarından ücret talep etmektedir. Servis ücretlerine Kurumumuzun bir müdahalesi olmamaktadır.

14 - Güvenlik nasıl sağlanıyor?

Okul bünyesinde öğrenciler, sınıf öğretmenlerinin kontrolü altında bulunmakla beraber, Binalarımız güvenlik kamerası ile 24 Saat kontrol edilmekte ve Öğrenci giriş-çıkışları devamlı olarak idarenin gözetimi altında olmaktadır.

15 - Çocuğumun gelişimini nasıl izliyorum? Bilgi alışverişi nasıl sağlanıyor?

Okulumuzda çocuğunuzun gelişimi hakkında ve okuldaki durumu ile alakalı her zaman sınıf öğretmeninden bilgi almanız mümkün olmakla beraber, her hafta velilerimize 1 haftanın analizini ihtiva eden form sınıf öğretmenleri tarafından doldurularak hafta sonu ailelere gönderilmekte, ayrıca veliler için ayrılan form doldurularak çocuğun evdeki durumu hakkında Öğretmenlerine bilgi verilmekte, böylece Okul-Veli işbirliği ile çocuğun gelişimi daha iyi takip edilmektedir. Ayrıca web sitemizden çocuğunuzun gelişimi ile alakalı öneri ve isteklerinizi yazabileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır.

16- Çocuğumda bazı sorunlar var, nasıl çözebilirim? Kurumunuzda Psikolog var mı.?

Kurumumuz bünyesinde çalışan Uzman Psikologumuz, çocukların sorunlarıyla birebir ilgilenerek, Öğretmen ve veli işbirliği ile çocuklarımızın sorunlarına çözüm aramaktadır. Çocuğumuzun sorunlarını her zaman için Psikoloğumuzla istişare etmeniz mümkündür.

17 - Okul dışı etkinlikleriniz var mı?

Ayda bir Okul dışı gezi planlanmaktadır. Web sitemizin “Duyurular” bölümünde önceden duyurduğumuz bu geziler Eğitim amaçlı çevre gezileri, Sinema, Çocuk tiyatrosu, Tarihi mekan gezileri, Trafik eğitimi, Hayvanat bahçesi ve piknik gibi faaliyetlerdir.

Sizlerden yazılı izin alınarak öğrencinin katılımı sağlanan bu geziler Okul Müdürü, Sınıf Öğretmenleri, Yardımcı Öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır. Bu etkinlikler için velilerden cüz'i bir ücret talep edilmektedir.

18 - Kreşlerinize en kısa yoldan nasıl gelebilirim?

Gülderen-1 : Çarşıdan Hastane-4 dolmuşlarına binerek Beyza lisesi yol ayrımında inip 150 mt. Aşağı yürüyerek Kreşimize ulaşmanız mümkün, Araç ile, Çarşıdan Azerbaycan Bulvarından gelip, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önündeki Cahit Zarifoğlu caddesinden yukarı doğru 500 mt. gittikten sonra sağdaki 100. Yıl Cad. üzerinde Özel Beyza Ortaokulunun köşesinde bulunan Gülderen Kreşimize ulaşabilirsiniz.

Gülderen-2 : Kreşimize Çarşıdan gelebilmek için Hastane-9 ve Hastane 14 dolmuşları ile Çıtır Unlu mamullerinin karşısında inerek karşısındaki sokaktan Okulumuza ulaşabilirsiniz. Kreşimiz anayoldan görülmektedir.

Aracıyla gelmek isteyenler: Tavşantepe İtfaiyesinin üstündeki kavşaktan sola doğru dönüp, Dr. Sait Bulvarından 200 mt. gittikten sonra Soldaki "Çıtır Unlu mamullerinin" Karşısındaki sokağa girip Eğitim Sağlık ocağının arkasına düşen Selçuklu Mah. 58006 Sokakta Kreşimize ulaşabilirsiniz.

Gülderen-3 : Çarşıdan  7-11 No’lu Otobüslere binerek N.Fazıl Kültür merkezini geçince Lord Markette inip bir arka sokaktaki parkın üstünde Kreşimize ulaşabilirler.

Hava Durumu - Kahramanmaraş
K.MARAS